Co kupić mężowi na święta?

Co kupić mężowi na święta?

Świąteczne upominki mają przynosić radość i wywoływać uśmiech na twarzy obdarowywanego. Okazuje się jednak, że przygotowanie takiego prezentu wcale nie jest sprawą prostą, nawet jeśli znamy tą osobę bardzo dobrze. W ostatnich latach coraz częściej jako upominek wybieramy książkę. ‘’Outsider” Stephena Kinga, jako prezent dla męża może okazać się strzałem w dziesiątkę. Nawet jeśli współmałżonek nie jest fanem czytania, to dobra lektura może wciągnąć każdego, a na rozpoczęcie przygody z czytaniem nigdy nie jest za puźnio.

Dlaczego książka?

Bo wbrew pozorom jest prezentem niebanalnym. Świadczącym o tym, że zadaliśmy sobie trud związany z przyjrzeniem się literackim gustom obdarowywanego. Tym bardziej jeśli sami ich nie podzielamy. I nawet jeśli nie znasz literackich zainteresowań męża, to wystarczy, że zerkniesz na jego półkę z książkami, aby zobaczyć jaka tematyka interesuje go najbardziej. Jeśli znajdziesz tam kryminały lub horrory, czy chociaż jedną książkę Stephena Kinga, to możesz być pewna, że ‘’Outsider” będzie trafionym prezentem.

Mistrz grozy

Ten tytuł nie przypadkowo przylgnął do Kinga wiele lat temu, a wśród autorów tego typu powieści uchodzi on nieprzerwanie za najwybitniejszego. Stephen King pisze pomimo tego, że przekroczył już 73 lata nadal jest płodny jako pisarz, niemal co roku ukazuje się jego nowa powieść. Napisane przez niego książki rozeszły się w nakładzie przekraczających 350 milionów egzemplarzy, co czyni go jednym z najbardziej poczytnych pisarzy na świecie. Ekranizacje jego powieści wpisały się do klasyki kina. Któż nie słyszał o ‘’Skazanych na Shawshank”, czy ‘’Lśnieniu”?

Horror czy kryminał?

Stephen King udowodnił, że doskonale rodzi sobie z obydwoma gatunkami literackimi ‘’Miasteczko Salem” czy ‘’Smętarz dla zwierzaków” pomimo tego, że wydane niemal pół wieku temu nadal cieszą się dużą popularnością wśród nowych czytelników. Seria kryminałów o Billu Hodgesie, którą rozpoczyna ‘’Pan Mercedes” udowodniły, że King wyśmienicie radzi sobie również z powieściami kryminalnymi.

‘’Outsider”

Trudno zaszeregować ostatnie powieści Stephena Kinga. Podobnie jest z ‘’Outsiderem” w którym mieszają się wątki kryminalne z nadprzyrodzonymi. Fani pisarza, znajdą również nawiązanie do poprzednich powieści.

W parku miejskim niewielkiego Flint City znalezione zostaje ciało brutalnie zamordowanego jedenastoletniego chłopca. Odciski palców i ślady DNA nie pozostawiają wątpliwości, że sprawcą zbrodni jest szanowany i lubiany obywatel miasta Terry Maitland, nauczyciel angielskiego i trener młodzieżowej drużyny. Prywatnie mąż i ojciec dwóch córek. I choć wszystko wydaje się jasne, to z czasem jak rysy na szkle pojawiają się nowe wątpliwości. Z każdą stroną książki napięcie rośnie a powieść wchodzi na wyższe obroty. To jedna z tych książek od których trudno się oderwać. Zauważyli to twórcy HBO, którzy nakręcili serial na jej podstawie.

Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com